SILNI SERCEM

“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (św. Jan Paweł II)

Od października działa w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu „Silni sercem”. Organizatorkami koła i opiekunkami są panie: Agnieszka Moskal i Agnieszka Jabłońska.
Klub jest inicjatywą skierowaną do młodzieży, która zgłosiła swój udział do pracy w klubie w charakterze wolontariuszek i wolontariuszy. Obecnie zrzesza ponad 20-osobową grupę uczniów ze starszych klas Przez sytuację związaną z pandemią trudniej nam się spotkać, ale działamy, nie poddajemy się. Podzieleni na mniejsze grupy chcemy dalej wspierać i pomagać. Wzięliśmy udział w akcji zbiórki karmy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pomagaliśmy przy organizacji Uniwersytetu Dziecięcego, Koncertu zadusznego, a obecnie przeprowadzamy zbiórkę dla Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN. Są to artyści, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie mają rąk, ale dzięki samozaparciu i determinacji malują ustami lub stopami. Nasi wolontariusze rozprowadzają kartki bożonarodzeniowe malowane przez w/w artystów. Kwotę, którą uzbieramy przekazujemy dla AMUN. Wszystkim, którzy zakupią kartki i wspomogą nas w tej akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!