+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

⭐Szkolne Koło Wolontariatu “Silni Sercem”

Grudzień 2021

Kochani Wolontariusze – w dniu Waszego święta ściskamy Wasze pomocne dłonie i przytulamy się do Waszych dobrych serduszek . Pragniemy serdecznie podziękować każdemu z Was. Życzymy Wam spełnienia marzeń i realizacji zamierzonych celów , a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każda próba wysłania dobrej energii w świat wracała do Was dając Wam siłę i motywację do dalszej pracy.
Dziękujemy Wam i pozdrawiamy Was serdecznie – opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu – Agnieszka Moskal i Agnieszka Jabłońska.

Październik 2021

W październiku nasi uczniowie- głównie Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu “Silni sercem” – brali udział w akcji ZAPOMNIANE GROBY. Młodzież porządkowała opuszczone groby na cmentarzu parafialnym , zapalała znicze ku pamięci zmarłych . Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w tę akcję .
Oto efekty ciężkiej pracy naszych wspaniałych Wolontariuszy.

15.03.2021

RAZEM POMAGAMY TYM, KTÓRYM ZABRAKŁO SZCZĘŚCIA ❤❤❤
Otrzymaliśmy piękne podziękowanie za udział w XX edycji Szlachetnej Paczki. My ze swojej strony jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę w SP2 oraz Pani Iwonie i Panu Piotrowi Białokrytym za pomoc w organizacji przedsięwzięcia ❤

31.01.2021

Nasi wolontariusze również w tym roku “zagrali ” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ❤❤❤ W tym wspaniałym dniu wspólnego pomagania nie może Cię zabraknąć! ❤❤❤ GRAMY Z GŁOWĄ, GRAMY Z RADOŚCIĄ!!! ❤❤❤❤❤❤
Wolontariusze SP2 z opiekunkami: p. Agnieszka Jabłońską i p. Agnieszką Moskal.

21.12.2020

SZLACHETNA PACZKA. DZIĘKUJEMY!!!
Ogromnie, serdecznie, bardzo, gorąco, z całego serca… dziękujemy wszystkim DZIECIOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM, którzy wspomogli tegoroczną akcję „Szlachetnej paczki”. Zbieraliśmy w szkole żywność długoterminową, chemię, zabawki i słodycze dla dzieci.
Finał tegorocznej edycji miał miejsce 12 i 13 grudnia. Pomoc z ząbkowickiego sztabu w ramach akcji „Szlachetna Paczka” powędrowała do sześciu rodzin z okolicy. Oprócz paczek z żywnością, chemią gospodarczą i kosmetykami rodziny zostały obdarowane niezbędnym sprzętem, m.in. pralkami, lodówkami, oknami z montażem, opałem na zimę, a także zabawkami dla dzieci, ubraniami czy butami.
Ogromnie dziękujemy za współpracę panu Piotrowi Białokrytemu, liderowi rejonu Szlachetnej Paczki oraz pani Iwonie Białokryty.

05.12.2020

21.12.2020

24.11.2020

“CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST; NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI” (ŚW. JAN PAWEŁ II

Od października działa w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu „Silni sercem”. Organizatorkami koła i opiekunkami są panie: Agnieszka Moskal i Agnieszka Jabłońska.

Klub jest inicjatywą skierowaną do młodzieży, która zgłosiła swój udział do pracy w klubie w charakterze wolontariuszek i wolontariuszy. Obecnie zrzesza ponad 20-osobową grupę uczniów ze starszych klas Przez sytuację związaną z pandemią trudniej nam się spotkać, ale działamy, nie poddajemy się. Podzieleni na mniejsze grupy chcemy dalej wspierać i pomagać. Wzięliśmy udział w akcji zbiórki karmy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pomagaliśmy przy organizacji Uniwersytetu Dziecięcego, Koncertu zadusznego, a obecnie przeprowadzamy zbiórkę dla Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN. Są to artyści, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie mają rąk, ale dzięki samozaparciu i determinacji malują ustami lub stopami. Nasi wolontariusze rozprowadzają kartki bożonarodzeniowe malowane przez w/w artystów. Kwotę, którą uzbieramy przekazujemy dla AMUN. Wszystkim, którzy zakupią kartki i wspomogą nas w tej akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!