+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

⭐Szkolne Koło Wolontariatu „Silni Sercem”


Czerwiec 2023

DLA OSKARA ❤️

Kwiecień 2023

ŻYJ ZDROWO W ZDROWYM ŚWIECIE – PODSUMOWANIE WOŚP

Styczeń 2023

WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY I NASI DZIELNI WOLONTARIUSZE!

Grudzień 2022

SZLACHETNA PACZKA 2022

Listopad 2022

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…

Październik 2022

ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI DLA POTRZEBUJĄCYCH ZWIERZĄT


Czerwiec 2022

Niezmiernie miło nam poinformować, że podczas ostatniego kiermaszu muffinek oraz letniej loterii fantowej udało nam się zebrać 2218 zł!!!! Było to możliwe dzięki naszym wspaniałym Rodzicom i Uczniom, którzy upiekli pyszne i piękne muffinki oraz przynieśli fanty na loterię. DZIĘKUJEMY! Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu ‘Silni Sercem’ oraz uczniów kl. 6a za przygotowanie i przeprowadzenie akcji. Zgodnie z zapowiedzią cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Oskara z Sieroszowa. Oskar, przesyłamy Ci mnóstwo dobrej energii i życzymy dużo zdrówka!!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego dnia 🙂


Marzec 2022

Z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu
„Silni Sercem”, dzisiaj w naszej szkole odbył się kiermasz ciast oraz loteria fantowa.
Od rana przyświecał nam jeden cel-pomoc 5- letniej Hani ❤️❤️❤️ze Stoszowic w leczeniu i rehabilitacji. Cieszymy się bardzo, że udało nam się zebrać 2157 zł.
Dziękujemy z całego serca ❤️ rodzicom i uczniom za upieczenie ciast i babeczek oraz podarowanie fantów przeznaczonych na loterie .
Decyzja o akcji zapadła niemalże z dnia na dzień. W ciągu jednego dnia zebraliśmy ponad 300 fantów! DZIĘKUJEMY!!!
Miło nam niezmiernie, że wszystko się udało.
Szczególne podziękowania składamy wszystkim WOLONTARIUSZOM zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie akcji.
Przypominamy również, że do końca marca można wrzucać pieniądze do skarbony stacjonarnej fundacji ” Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Skarbona znajduje się w sekretariacie .

Styczeń 2022

WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY 2022.

30 stycznia 2022roku po raz 30 zagrała największa orkiestra ludzkich serc, a razem z nią uczniowie naszej szkoły . Ci wspaniali wolontariusze , mimo niedogodnych warunków atmosferycznych całą niedzielę zbierali pieniądze do puszek . Na scenie Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki reprezentowali naszą szkołę również uczniowie i nauczyciele , którzy zaśpiewali podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do zobaczenia za rok👉 SIEMA!


Grudzień 2021

 6.12.21 zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę produktów dla potrzebujących rodzin. Dziękujemy wszystkim darczyńcom: rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Kochani ❤ dzięki Wam ktoś będzie miał magiczne święta 🎄
Klasa 6. i p. Ewa Golda-Marynowska


Grudzień 2021

Kochani Wolontariusze – w dniu Waszego święta ściskamy Wasze pomocne dłonie i przytulamy się do Waszych dobrych serduszek . Pragniemy serdecznie podziękować każdemu z Was. Życzymy Wam spełnienia marzeń i realizacji zamierzonych celów , a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każda próba wysłania dobrej energii w świat wracała do Was dając Wam siłę i motywację do dalszej pracy.
Dziękujemy Wam i pozdrawiamy Was serdecznie – opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu – Agnieszka Moskal i Agnieszka Jabłońska.


Październik 2021

W październiku nasi uczniowie- głównie Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Silni sercem” – brali udział w akcji ZAPOMNIANE GROBY. Młodzież porządkowała opuszczone groby na cmentarzu parafialnym , zapalała znicze ku pamięci zmarłych . Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w tę akcję .
Oto efekty ciężkiej pracy naszych wspaniałych Wolontariuszy.


15.03.2021

RAZEM POMAGAMY TYM, KTÓRYM ZABRAKŁO SZCZĘŚCIA ❤❤❤
Otrzymaliśmy piękne podziękowanie za udział w XX edycji Szlachetnej Paczki. My ze swojej strony jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli zbiórkę w SP2 oraz Pani Iwonie i Panu Piotrowi Białokrytym za pomoc w organizacji przedsięwzięcia ❤


31.01.2021

Nasi wolontariusze również w tym roku „zagrali ” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ❤❤❤ W tym wspaniałym dniu wspólnego pomagania nie może Cię zabraknąć! ❤❤❤ GRAMY Z GŁOWĄ, GRAMY Z RADOŚCIĄ!!! ❤❤❤❤❤❤
Wolontariusze SP2 z opiekunkami: p. Agnieszka Jabłońską i p. Agnieszką Moskal.

 

 

21.12.2020

SZLACHETNA PACZKA. DZIĘKUJEMY!!!
Ogromnie, serdecznie, bardzo, gorąco, z całego serca… dziękujemy wszystkim DZIECIOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM, którzy wspomogli tegoroczną akcję „Szlachetnej paczki”. Zbieraliśmy w szkole żywność długoterminową, chemię, zabawki i słodycze dla dzieci.
Finał tegorocznej edycji miał miejsce 12 i 13 grudnia. Pomoc z ząbkowickiego sztabu w ramach akcji „Szlachetna Paczka” powędrowała do sześciu rodzin z okolicy. Oprócz paczek z żywnością, chemią gospodarczą i kosmetykami rodziny zostały obdarowane niezbędnym sprzętem, m.in. pralkami, lodówkami, oknami z montażem, opałem na zimę, a także zabawkami dla dzieci, ubraniami czy butami.
Ogromnie dziękujemy za współpracę panu Piotrowi Białokrytemu, liderowi rejonu Szlachetnej Paczki oraz pani Iwonie Białokryty.

 

 

05.12.2020

 

 

 

21.12.2020

 

 

 

 

 

24.11.2020    

    “CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST; NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI” (ŚW. JAN PAWEŁ II

   

Od października działa w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu „Silni sercem”. Organizatorkami koła i opiekunkami są panie: Agnieszka Moskal i Agnieszka Jabłońska.

Klub jest inicjatywą skierowaną do młodzieży, która zgłosiła swój udział do pracy w klubie w charakterze wolontariuszek i wolontariuszy. Obecnie zrzesza ponad 20-osobową grupę uczniów ze starszych klas Przez sytuację związaną z pandemią trudniej nam się spotkać, ale działamy, nie poddajemy się. Podzieleni na mniejsze grupy chcemy dalej wspierać i pomagać. Wzięliśmy udział w akcji zbiórki karmy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pomagaliśmy przy organizacji Uniwersytetu Dziecięcego, Koncertu zadusznego, a obecnie przeprowadzamy zbiórkę dla Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN. Są to artyści, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie mają rąk, ale dzięki samozaparciu i determinacji malują ustami lub stopami. Nasi wolontariusze rozprowadzają kartki bożonarodzeniowe malowane przez w/w artystów. Kwotę, którą uzbieramy przekazujemy dla AMUN. Wszystkim, którzy zakupią kartki i wspomogą nas w tej akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!