21.12.2020

SZLACHETNA PACZKA. DZIĘKUJEMY!!!
Ogromnie, serdecznie, bardzo, gorąco, z całego serca… dziękujemy wszystkim DZIECIOM, RODZICOM, PRACOWNIKOM, którzy wspomogli tegoroczną akcję „Szlachetnej paczki”. Zbieraliśmy w szkole żywność długoterminową, chemię, zabawki i słodycze dla dzieci.
Finał tegorocznej edycji miał miejsce 12 i 13 grudnia. Pomoc z ząbkowickiego sztabu w ramach akcji „Szlachetna Paczka” powędrowała do sześciu rodzin z okolicy. Oprócz paczek z żywnością, chemią gospodarczą i kosmetykami rodziny zostały obdarowane niezbędnym sprzętem, m.in. pralkami, lodówkami, oknami z montażem, opałem na zimę, a także zabawkami dla dzieci, ubraniami czy butami.
Ogromnie dziękujemy za współpracę panu Piotrowi Białokrytemu, liderowi rejonu Szlachetnej Paczki oraz pani Iwonie Białokryty.

05.12.2020

21.12.2020

24.11.2020

“CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST; NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI” (ŚW. JAN PAWEŁ II

Od października działa w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu „Silni sercem”. Organizatorkami koła i opiekunkami są panie: Agnieszka Moskal i Agnieszka Jabłońska.
Klub jest inicjatywą skierowaną do młodzieży, która zgłosiła swój udział do pracy w klubie w charakterze wolontariuszek i wolontariuszy. Obecnie zrzesza ponad 20-osobową grupę uczniów ze starszych klas Przez sytuację związaną z pandemią trudniej nam się spotkać, ale działamy, nie poddajemy się. Podzieleni na mniejsze grupy chcemy dalej wspierać i pomagać. Wzięliśmy udział w akcji zbiórki karmy dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, pomagaliśmy przy organizacji Uniwersytetu Dziecięcego, Koncertu zadusznego, a obecnie przeprowadzamy zbiórkę dla Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN. Są to artyści, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie mają rąk, ale dzięki samozaparciu i determinacji malują ustami lub stopami. Nasi wolontariusze rozprowadzają kartki bożonarodzeniowe malowane przez w/w artystów. Kwotę, którą uzbieramy przekazujemy dla AMUN. Wszystkim, którzy zakupią kartki i wspomogą nas w tej akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!