Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…pachnie piernikami, pomarańczami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby. Spotykamy się na klasowych wigiliach, łamiemy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy…robi się ciepło…cieplutko…i bardzo świątecznie.
Jak co roku w naszej szkole odbywają się Jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie kl. Va wraz z nauczycielami: p. Patrycją Piątek, p. Anną Sztogryn i p. Andrzejem Wiśniewskim. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Scenki z życia dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami w wykonaniu uczniów klasy Va. Wspaniałe widowisko i wspólny śpiew sprawił, że wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się świąt. Jasełka bardzo się podobały, o czym świadczyły głośne i długie brawa. Pan dyrektor, Jarosław Machnik złożył pracownikom i uczniom życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Następnie wraz z p. A. Gwóźdź wręczył uczniom nagrody za udział w konkursie „Moja ulubiona książka”. Po występie wszyscy udali się do gabinetów na wigilie klasowe. Do szkoły wracamy dopiero 7 stycznia!