+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

 W piątek 16 lutego w naszej szkole odbył się etap szkolny Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego,,Pegazik”, w którym od lat bierzemy udział i to z sukcesami. Zgłosiło się kilkunastu uczestników, którzy lubią i potrafią recytować poezję, co sztuką jest niełatwą .W tym roku królowały wiersze W.Szymborskiej, J.Słowackiego, J.Brzechwy , A.Waligórskiego, B.Leśmiana.
Były zabawne, nostalgiczne  a nawet miłosne. Jury w składzie którego zasiadały wszystkie polonistki czyli p.A.Moskal , A.Gwóźdź i B.Żarnecka musiały wybrać kandydatów ,którzy będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu gminnym. Wybór był trudny, ale komisja zadecydowała :

I miejsce Julia Ryng kl.6a,

II miejsce Urszula Kolano kl.6b,

III miejsce Milena Zachara z kl.6 

wyróżnienia otrzymali: Stanisław Szkaradek z kl.6 b i Marcel Stachurski z kl.5 oraz Jagoda Leszczyńska z kl.7 b.

Wszystkim dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy!

 

Opracowała: Barbara Żarnecka