+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

Mistrzowie szachownicy!
Uczniowie naszej szkoły od wielu lat biorą udział w rozgrywkach szachowych. W ostatnim czasie zostały rozegrane trzy ważne turnieje, w których nie zabrakło naszych podopiecznych. Pierwszy turniej został rozegrany 4 grudnia 2019 r. Był to turniej Mikołajkowy, w którym uczestniczyło ponad czterdziestu szachistów z naszego powiatu. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Oliwia Żytkowicz, a drugie miejsce w kategorii chłopców zajął Patryk Saczko. Następnym turniejem, który miał wyłonić reprezentantów do turnieju powiatowego w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – był Szkolny Turniej Szachowy rozegrany 5 grudnia 2019 r. W zaciętych i wyrównanych pojedynkach wzięło udział pięciu najlepszych szachistów naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajął Miłosz Ślęzak , drugie – Hanna Rusnak , trzecie – Oliwia Żytkowicz, czwarte – Patryk Saczko, piąte – Iza Kownacka. Tylko czwórka mogła reprezentować Szkołę Podstawową Nr 2 z Oddziałami Przedszkolnymi w Powiatowym Turnieju w Budzowie. O mały włos nasi zawodnicy nie sprawili sporej niespodzianki i tylko szczegóły regulaminowe zaważyły o naszym pierwszym miejscu (ale równocześnie) z faworyzowanym Budzowem. Wcześniej wygrali pojedynki z SP 3, SP Bardo i zremisowali z Budzowem. Awans na zawody wojewódzkie miała uzyskać tylko jedna drużyna spośród naszej szkoły lub SP Budzów. W dużych punktach był remis 5:5, suma punktów poszczególnych zawodników 9:9, wynik bezpośredniego spotkania Budzów-SP2 z OP 2:2. Zadecydował pojedynek na pierwszej szachownicy, w którym niestety przegraliśmy. Nasi uczniowie spisali się wspaniale, tym bardziej, że przegrali miejsce w zawodach wojewódzkich ze szkołą, która ma sukcesy szachowe rangi wojewódzkiej i wyższej . Serdecznie gratulujemy