+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl
„Miłość do ogrodu to nasionko, które raz zasadzone, nigdy nie umiera” (Gertrude Jekyll) ❤️
Wiecie już, że na punkcie ogrodu szkolnego mamy lekkiego „świra”. No cóż, niektórzy tak mają i nic już na to nie można poradzić… tylko cieszyć się, że grono ogrodomaniaków powiększa nam się z roku na rok. Drużyna kochająca rośliny jest coraz liczniejsza i obejmuje tych młodszych i starszych. Rośliny sprawiają, że życie jest po prostu lepsze, prawda? Samo patrzenie na nie poprawia nam humor. Obserwujemy nasze szkolne rabaty, zachwycamy się, pielęgnujemy i … poszerzamy je nieustannie.
W dzisiejszym poście chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy nas w tej ogrodowej miłości do roślin wspierają i pomagają, także w swoim czasie wolnym.
1) W październiku zagospodarowaliśmy teren przed szkołą, pasek ziemi powyżej chodnika, od strony ulicy. Od popołudnia do późnego wieczoru pracowały nad nim mamy, nauczycielki oraz dzieci. Dziękujemy ogromnie paniom: Annie Majorczyk (nasz dobry, zielony duszek), pani Agnieszce Terleckiej, pani Monice Szymańskiej, pani Barbarze Żarneckiej, pani Agnieszce Moskal. Zdradzimy Wam, że ten zakątek wymagał naprawdę ogromu pracy 😘
2) Stworzyliśmy nową rabatę trawiastą, gdzie posadziliśmy trawy pampasowe, które mamy nadzieję, że za rok, dwa będą zachwycały swoimi pióropuszami. Dziękujemy pracownikom szkoły za pracę nad tym terenem: pani Agnieszce Moskal, pani Agnieszce Piwowarczyk, pani Annie Robczyckiej, panu Darkowi Krzysińskiemu, pani Anecie Wlaźlak, pani Barbarze Żarneckej, pani Aleksandrze Gwóźdź, pani Romanie Twardy, panie Beacie Olewicz 😘
3) Dziękujemy całej fantastycznej Rodzinie Państwa Azarewiczów, którzy przygotowali nam totalną niespodziankę. Gdy stworzyliśmy trawiastą rabatę, nie mieliśmy już pieniędzy na to, by zakupić korę na przykrycie folii. Państwo Azarewicze nie dość, że zakupili sporo worków kory, to jeszcze całą rodziną do wieczora pięknie nam ją rozłożyli. Gorąco dziękujemy! To było niesamowite!😘
4) Dziękujemy p. Edycie Rusnak (nauczycielka biologii i opiekunka koła biologicznego) oraz naszym Uczniom, tym z młodszych i starszych klas, którzy uczą się odróżniać chwasty, pielęgnować rośliny i pomagają nam dzielnie w pielęgnowaniu naszego ogrodu. Mamy nadzieję, że miłość do roślin będzie już z nimi przez całe życie, w myśl zasady „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” 😘
5) Dziękujemy Rodzicom, którzy wspomagają nas korą, szyszkami, lampkami i innymi rzeczami, którymi dekorujemy ogród i szkołę 😘

Opracowała: Agnieszka Moskal