+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

   Z raportu Fundacji UNAWEZA „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” wynika, że co trzeci przebadany młody człowiek czuje się samotny, a co dziesiąty twierdzi, że nie ma nikogo, komu mógłby zaufać. Zdarza się, że osobą, z którą młodzi ludzie chętniej dzielą się swoim cierpieniem, jest ktoś sławny – stąd wiele rozpaczliwych czy smutnych komentarzy zostawianych w social mediach. Jak zaznaczają psychologowie, recepta, a przynajmniej krok w stronę rozwiązania, to porozmawianie z kimś o problemie: przyjacielem, mamą, nauczycielem. Stąd idea – prosta i klarowna: powiedz to na głos. Prawdziwa rozmowa ma większą moc niż tylko komentarz – to główny wniosek, który chcą przekazać młodym twórcy najnowszej kampanii projektu społecznego MŁODE GŁOWY.

Opublikowany dziś film przedstawia monolog wewnętrzny młodego bohatera, który w pewnym momencie zostaje przerwany przez Bedoesa 2115, a raczej jego głowę ukrytą… w plecaku. Raper i założyciel labelu 2115 zachęca głównego bohatera, żeby opowiedział o gnębiących go myślach swojej mamie. Abstrakcyjny i lekko humorystyczny charakter przedstawionej w filmie sytuacji intryguje, poruszając jednocześnie szalenie ważny temat kondycji psychicznej młodzieży.

Opracowała: Agnieszka Nowaczewska