W dniu  22 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy pierwszej. W uroczystości brali udział pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią Panią Anetą Wlaźlak, dyrektorem szkoły Panem Jarosławem Machnikiem , burmistrzem Ząbkowic Śl. Panem Marcinem Orzeszkiem  oraz rodzicami.

W niezwykle podniosłej atmosferze, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!