+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

   W piątek 21 kwietnia Społeczność naszej szkoły hucznie świętowała DZIEŃ ZIEMI, czyli dzień, w którym zwraca się szczególną uwagę na zachowania i działania proekologiczne, ideę troski o naszą planetę i życie w zgodzie z naturą. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od sprzedaży przepysznych i prześlicznych zielonych muffinek, przygotowanych przez naszych Uczniów oraz ich Rodziców. Podczas kolejnych przerw otwarty był Szkolny Kiermasz Rzeczy Używanych, dzięki któremu stare i niecieszące już przedmioty, znalazły nowych i zadowolonych właścicieli. W wyniku sprzedaży zgromadziliśmy kwotę w wysokości 1477 zł., która zostanie przeznaczona na zakup zestawów do segregacji odpadów w naszej szkole. Kolejnym punktem obchodów DNIA ZIEMI w naszej szkole była akademia, podczas której Uczniowie klas 4-8 mogli poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną, uczestnicząc w ciekawej prelekcji opracowanej i zaprezentowanej przez swoje koleżanki Julię Maturę oraz Igę Wachowicz. Później nadszedł czas na przedstawienie swoich ekologicznych zadań. Nasi Uczniowie posługując się różnymi formami wyrazu, zaproponowali przykłady codziennych działań, sprzyjających naszej planecie. Na koniec odbyło się podsumowanie w postaci quizu ekologicznego kahoot. Zwyciężyła grupa trzech Uczennic kl. 6b: Anielka Wereśniak, Jagoda Leszczyńska i Hania Gałązka.
Ogromnie dziękujemy naszym wspaniałym Uczniom za zainicjowanie, przeprowadzenie i duże zaangażowanie w obchodach dzisiejszego święta jak również Rodzicom, którzy ponieśli trud przygotowania artykułów na sprzedaż i przekazali Dzieciom fundusze na eko- zakupy🙂

Opracowała i przygotowała: Edyta Rusnak

Zdjęcia: Edyta Rusnak, Barbara Żarnecka