+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

 W piątek19 maja klasy 5a i 5b skorzystały z zaproszenia Pani Agnieszki Pawlik i odwiedziły ją w gabinecie Naturhouse. Pani dietetyk wyjaśniła dzieciom, na czym polega zdrowe odżywianie i co powinny jeść każdego dnia .Podkreślała znaczenie owoców, warzyw i wody 🍒🍎🍌🥝🍓🥑w diecie nastolatków . Przestrzegała przed słodyczami, przekąskami, słodzonymi napojami i przetworzonymi produktami🍕🍟🍔🍭🍬🍡🍿.Opowiedziała, w jaki sposób szkodzą młodemu organizmowi. Dzieci analizowały składy na opakowaniach swoich ulubionych produktów, które pełne były cukru, tłuszczu, soli i konserwantów. Pani Marta zbadała też każde dziecko ( za pisemną zgodą rodziców) Analizatorem Składu Ciała .Wszyscy otrzymali wydruk do pokazania rodzicom. Pani Agnieszce Pawlik serdecznie dziękujemy za to pouczające spotkanie.

Opracowała: Barbara Żarnecka