+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

   Uczniowie klasy IV b wraz z opiekunami p. Anną Sztogryn i p. Klaudią Wenc wybrali się na wycieczkę do Jeleniej Góry. Podróż rozpoczęła się na stacji PKP w Ząbkowicach Śląskich. Pociągiem dojechali do Jaworzyny Śląskiej, gdzie zwiedzili Muzeum Kolejnictwa. Następnie również pociągiem przybyli do Jeleniej Góry. Po zakwaterowaniu w Pensjonacie uczniowie udali się do Parku Trampolin. Deszcz przeszkodził w zorganizowaniu grila, ale za to uczniowie wykazali się zdolnościami kulinarnymi i niemal samodzielnie przygotowali spagetti z sosem pomidorowym. Nastepnego dnia dzieci wyruszyły na górki szlak zdobywając zamek Chojnik. Po wysłuchaniu legendy na dziedzińcu zamkowym można było wspiąć się krętymi schodkami na wieżę i podziwiać piękne widoki. Wracając z do pensjonatu uczniowie nabyli umiejętność podróżowania komunikacją miejską. W ostatnim dniu uczniowie świetnie bawili się w basenach termalnych „Termy Cieplice”. Do Ząbkowic wrócili również podróżując pociągiem.

Opracowała Anna Sztogryn