6 października 2022 roku uczniowie klas: III, Vb i VIa wraz z opiekunami – p. Beatą Olewicz, p. Anną Sztogryn, p. Andrzejem Wiśniewskim i p. Moniką Pawlik wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Witajcie w szkole (SP1, SP2, Stolec, Zwrócona)” w ramach którego uczniowie biorą udział w różnych zajęciach.
   Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO, kształcenie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej oraz pogłębienie więzi koleżeńskich.
     Podczas zwiedzania Afrykarium z edukatorem uczniowie mieli okazje posłuchać ciekawych opowieści o mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się akwaria z pięknymi okazami mieszkańców mórz i oceanów, jak również urocze pingwiny zażywające kąpieli w basenie i pięknie prezentujące się na kamiennych głazach. Uczniowie nie tylko obserwowali zwierzęta, ale także mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi. W wielu miejscach ogrodu były umieszczone automaty do zakupu pamiątkowych medali, z których uczniowie chętnie korzystali. Na zakończenie był czas na lody, przekąski i zakupy.
Opracowała: Anna Sztogryn