+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

30.09.2021r. klasy piąte wybrały się na wycieczkę do Krasiejowa, by zwiedzić park dinozaurów. Pogoda tego dnia dopisywała, więc wyprawa zapowiadała się interesująco.

Zwiedzanie parku rozpoczęliśmy od podróży pociągiem czasu, który przeniósł nas do pradziejów Ziemi. Podczas długiego spaceru w otoczeniu wspaniałej przyrody i efektownej scenografii mieliśmy okazję podziwiać realistyczne repliki dinozaurów. Odwiedziliśmy również Pawilon Paleontologiczny, by przyjrzeć się z bliska znaleziskom oraz stworzonym na ich bazie rekonstrukcjom. Ponadto wiele emocji dostarczył nam również seans w Kinie 5D oraz wizyta w Oceanarium. Niezaprzeczalnie jedną z największych atrakcji był przystanek na Placu Zabaw, gdzie uczniowie do woli mogli korzystać z szeregu ciekawych instalacji. Po miłej zabawie wzięliśmy udział w warsztatach. W ich trakcie dzieci mogły poczuć klimat wykopalisk paleontologicznych, pod okiem opiekunów sami chwycili za młotki, pędzle i inne narzędzia, aby poszukiwać skamieniałości dawno wymarłych stworzeń. Następnie zwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie w cyfrowy sposób poznaliśmy naszych najstarszych przodków, nasze pradzieje oraz kolejne etapy ewolucji człowieka. Na koniec zakupiliśmy pamiątki, po czym wsiedliśmy do autokaru. Jeszcze restauracja McDonald’s na trasie i zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Ząbkowic. Z pewnością tę wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych!