+48 / 74 / 81 57 209 sp2zab@poczta.onet.pl

    W czwartek 12 maja uczniowie klasy Va udali się na dwudniową wycieczkę do Kletna. W  pierwszym dniu zwiedzaliśmy Kopalnię Uranu, uczestniczyliśmy w warsztatach geologicznych odkrywając minerały występujące w Masywie Śnieżnika. Niezapomniane wrażenia pozostawiła wizyta w parku linowym gdzie adrenalina, emocje i  świetna zabawa są jedną z bardziej ulubionych form spędzania wolnego czasu. Dopełnieniem dnia było wieczorne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Kolejny dzień przywitał nas piękną pogodą, która dopisała  przez cały pobyt. Przed południem wyruszyliśmy do Jaskini Niedźwiedziej jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku oraz najcenniejszych pod względem przyrodniczym jaskiń w Polsce. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Muzeum Ziemi oglądając minerały z całego świata. I tak upłynęły nam wspaniałe dwa dni wspólnego i niezapomnianego pobytu ………..

                                                                                       opracował Andrzej Wiśniewski